Práce s novým redakčním systémem EDU2 je podle ZŠ Felberova až stonásobně rychlejší!

Zvýšit povědomí o škole v kraji, oslovit vhodné učitele a získat dotace. Současně zrychlit a usnadnit obsluhu webu. Takové očekávání mělo od spolupráce s námi vedení ZŠ Felberova ze Svitav specializované na polytechnické vzdělávání. Jak dopadla naše spolupráce? V tomto článku se dozvíte jak ji hodnotí vedení školy.

Zvýšit povědomí o škole v kraji, oslovit vhodné učitele a získat dotace. Současně zrychlit a usnadnit obsluhu webu. Takové očekávání mělo od spolupráce s námi vedení ZŠ Felberova ze Svitav specializované na polytechnické vzdělávání. Vytvořili jsme virtuální prohlídku a nový web s vlastním redakčním systémem EDU2. 

Více informací o redakčním systému EDU2

Ředitelky Jany Pazderové a zástupce ředitele Jiřího Petra jsme se zeptali, jak jsou s výsledkem spokojeni. 

 Co vás přivedlo k potřebě změnit webové stránky?

Jana Pazderová: Když jsem se stala ředitelkou školy, začala jsem více řešit PR. Bylo pro mě důležité, aby rodiče, kteří k nám dávají děti, věděli, jaká ta škola vlastně je. Spousta věcí vás může překvapit, proto jsme chtěli otevřít dveře a ukázat naše prostředí. První kroky proto vedly k zavedení nových webových stránek a později sociálních sítí. Chtěli jsme to dělat svépomocí, ale brzy jsme zjistili, že naše technické schopnosti nedostačují. 

 Jak konkrétně vám redakční systém Edu2 usnadnil práci s webem?

Jana Pazderová: Ukázalo se, že nám to začíná šetřit čas.

Jiří Petr: Kdybych to měl srovnat s redakčním systémem, který jsme měli v rámci starého školního webu, tak dnes je ta práce až stonásobně rychlejší. Například vložení příspěvku s textem, fotkami a odkazy na externí weby je záležitost několika kliknutí. 

Jak hodnotíte výsledné webové stránky?

Jiří Petr: Naše škola působí aktivním a přátelským dojmem. Už to není uzavřený organismus, který žije vlastním životem. Lidé, kteří se shromažďují u nás ve škole, ať už jsou to žáci nebo učitelé, chtějí naši školu někam dál posouvat. Prostřednictvím nového webu můžeme ukázat, jaké akce se u nás provozují a do čeho jsme zapojeni.  

Další výhodou je multiplatformní rozhraní celého webu. Můžete si tak krásně, čitelně a přehledně zobrazit stránky na počítači, ale i na mobilních zařízeních. 

Co se týče přístupnosti, tak náš školní web je samozřejmě připraven na takzvané asistivní ovládání. Naplňuje tak novou legislativu a třeba lidé se zrakovým postižením mohou k našemu webu přistupovat pomocí dalších ovládacích prvků.

Součástí vašeho webu je i virtuální prohlídka celé školy. K čemu ji využíváte?

Jiří Petr: Virtuální prohlídka slouží k tomu, abyste se jako návštěvník mohl po naší škole porozhlédnout, podívat se do jednotlivých prostor a v krásném uceleném prostředí si udělat obrázek o tom, jak to v naší škole vypadá.

Celé prostředí prohlídky je velice intuitivní. Do každé části se dostanete jednoduchým klikem pomocí šipek. A můžete si ve vizualizaci prohlédnout, jak bude vypadat rekonstrukce přízemí, která naši školu čeká v budoucnu. 

Proč jste se rozhodli oslovit právě firmu Virtual Visit?

Jana Pazderová: U jedné školy se nám zalíbily webové stránky s virtuální prohlídkou, které Virtual Visit vytvořili. Vysvětlila jsem jim, jak bychom chtěli naše nové webovky koncipovat. A oni do toho vložili svou zkušenost.

Když jsme viděli první náhled stránek, byli jsme překvapeni, jak skvěle to může vypadat. A kolik času můžeme ušetřit. Do té doby jsme si veškeré aktualizace obhospodařovali sami a je to skutečně nepoměr. Stránky vypadají přesně tak, jak jsme si představovali. Ihned to začalo fungovat a úpravy se staly několikaminutovou záležitostí.

Celá spolupráce s Virtual Visit byla bezproblémová. Pokud někdo zvažuje nové webové stránky a chce věci dělat jinak, rozhodně bych to doporučovala.

Více informací o redakčním systému EDU2

 

Webinář zdarma, který změní vaši online komunikaci
Poslední dva termíny Webinář: 10 chyb na školním webu, kterých se vyvarovat