EduNation pro kraje

Pomůžeme vám zlepšit prezentaci škol na úrovni kraje. Nabízíme webové stránky, virtuální prohlídky a konzultace.

Na základě našich zkušeností vnímáme zvýšenou potřebu:

Po oboustranně spokojené zkušenosti s Olomouckým krajem jsme se ve Virtual Visit rozhodli nabídnout spolupráci i dalším krajům v oblasti sjednocení webových stránek - s důrazem na pravidla přístupnosti podle zákona č. 99/2019 Sb a tvorbu virtuálních prohlídek - abychom umožnili zájemcům o studium podívat se do zařízení alespoň virtuálně. Zároveň můžeme pro jejich snazší orientaci pro váš kraj připravit i rozcestník škol, na kterém najdou zájemci všechny školy s nejdůležitějšími informacemi.

Jak takový projekt může probíhat?

Všechna zařízení vyfotíme pomocí speciální technologie, použijeme letecká panoramata z dronu a doplníme prohlídky o namluvené komentáře našimi profesionály.  Zároveň připravíme kvalitní fotodokumentaci na tvorbu nových webových stránek. 

Jaké jsou ohlasy z Olomouckého kraje?

Mgr. Pavel Podivínský
Krajský úřad Olomouckého kraje

„Mohu za sebe, ale i kolegy z Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Olomouckého kraje sdělit, že sjednocení webových stránek příspěvkových organizací v sociální oblasti zpracování virtuálních prohlídek jednotlivých zařízení bylo vnímáno velmi pozitivně. Stejnou odezvu máme i od jednotlivých zástupců příspěvkových organizací, kteří si pochvalují zejména grafické zpracování a přístupnost i pro uživatele sociálních služeb a jejich rodinné příslušníky.

Webové stránky jsou využívány zejména při jednáních s potenciálními uživateli jednotlivých sociálních služeb, kdy je jim nabídnuta možnost prohlídky zařízení prostřednictvím virtuální prohlídky. Neopomenutelným benefitem uvedených webových stránek je jasně daná struktura pro všechny webové stránky, takže kdokoliv hledá nějakou informaci, například podmínky služeb, kontakty - je najde vždy na stejných místech, což do vysoké míry způsobuje ušetření času hledání konkrétních informací, které uživatelé mohou využít k podrobnějšímu seznámení s rozsahem služeb jednotlivých organizací.

V době nouzového stavu jsme ocenili možnost umístění základních informací k návštěvám u pobytových zařízení, které se vždy objevovaly na úvodní stránce. Velmi oceňujeme flexibilitu, s jakou reagujete na požadavky jednotlivých příspěvkových organizací, ale i spolupráci s Olomouckým krajem při administraci a aktualizace webových stránek rozcestníku.

Číst dále

Webové stránky tvoříme ve dvou scénářích

Pro všechny školy v kraji sjednocené řešení
Díky variabilitě šablon vytvoříme několik mutací webu pro školy tak, aby měla každá jiný web, který ale bude sjednocený ve struktuře. Díky komplexnímu řešení jsme schopni nabídnout i výhodnější cenové podmínky.
Každá škola individuálně
Pro každou školu vytvoříme virtuální prohlídku i web podle konkrétního zadání. Webové stránky jsou díky tomu osobitější a unikátnější.
Audit přístupnosti pro kraje

Pokud máte zájem o zjišťovací analýzu přístupnosti spíše pro odhalení, kde jsou závažné chyby a kde bude stačit povrchovou hlubší analýzu, doporučuji poptat náš Audit mini +, který vám dle počtu škol individuálně naceníme. 

Návrh konkrétní spolupráce

Pouze virtuální prohlídka
Nafotíme vaše školy a připravíme pro vás takové virtuální prohlídky, se kterými budete moct mít Den otevřených dveří po celý rok.
Webové stránky v kombinaci s virtuální prohlídkou
Vytvoříme pro vaše školy plně přístupné webové stránky, které budou vhodně doplněné záběry z virtuální prohlídky. Zkrátka dvě služby, které se vzájemně skvěle doplňují.
Samostatně Webové stránky
Vytvoříme pro vaše školy webové stránky, které budou reprezentovat váš kraj a školám umožní delegovat správu obsahu na učitele a zástupce. S tímto řešením budete mít vystaráno v oblasti responzivity i přístupnosti.

Rád se s Vámi sejdu osobně a nebo přes vzdálenou plochu (Skype, Zoom, Teamviewer, MS Teams, Google Meet).

V případě, že byste stáli o osobní schůzku, volejte na tel 777 338 864.

Mgr. Petr Pospíchal
Koordinátor a fotograf

Poslat nezávaznou poptávku

Toto pole je povinné
Chápeme, že nemáte čas na emaily. Proto se Vám ozveme telefonicky.
Toto pole je povinné
Zásady ochrany a zpracování osobních údajů