Jak může školní web ušetřit čas základní škole

Vyzpovídali jsme Mgr. Janu Pazderovou, ředitelku ZŠ Felberova ve Svitavách, a jejího zástupce Jiřího Petra Dis. a přinášíme vám exkluzivní rozhovor.

Jakou roli hraje školní web ve vaší práci ředitelky?

Mgr. Jana Pazderová: Jsem ředitelkou od roku 2014 a pro mě bylo klíčové, aby rodiče a veřejnost měli jasný obrázek o naší škole. Proto jsme zavedli nový web a sociální sítě, abychom otevřeli školu vnějšímu světu.

Jaké výzvy jste čelili při správě webových stránek?

Mgr. Jana Pazderová: Zpočátku jsme se snažili web spravovat sami, ale brzy jsme narazili na technické limity. Nakonec jsme vyhledali spolupráci s firmou Virtual Visit, která nám pomohla vytvořit stránky přesně podle našich představ.

Jak se nový web odrazil v každodenních operacích školy?

Jiří Petr Dis.: Nový redakční systém webu nám výrazně usnadnil práci. Proces vkládání příspěvků je teď rychlý a intuitivní, což nám šetří hodně času ve srovnání se starým systémem.

Můžete popsat, jak přesně nový systém funguje?

Jiří Petr Dis.: Systém umožňuje efektivně vkládat texty, fotografie a odkazy. Je velmi uživatelsky přívětivý a umožňuje nám snadno aktualizovat obsah naší stránky.

Jaký dopad má nový web na vnímání školy veřejností?

Mgr. Jana Pazderová: Díky webu jsme se otevřeli okolí a stali se více aktivní a přístupní. Web nám také umožňuje lépe prezentovat naše školní aktivity a projekty, což posiluje naši transparentnost a buduje důvěru v komunitě.

Jaký přínos má virtuální prohlídka školy na webu?

Jiří Petr Dis.: Virtuální prohlídka je fantastickým nástrojem, který umožňuje návštěvníkům prozkoumat školu z pohodlí domova. Nabízí náhled do našich prostor, včetně polytechnické učebny a školní jídelny, a je velmi intuitivní a snadno ovladatelná.

Máte nějaké plány na další rozvoj školního webu?

Mgr. Jana Pazderová: Plánujeme neustále aktualizovat a vylepšovat web, aby odpovídal dynamickému vývoji naší školy. Chceme, aby byl web stále aktuální a odrazem toho, co se ve škole děje.

Co byste doporučila jiným školám, které uvažují o modernizaci svého webu?

Mgr. Jana Pazderová: Rozhodně doporučuji najít spolehlivého partnera, jako je Virtual Visit, a nebojte se investovat do kvalitního webu. Je to investice, která se vyplatí nejen v úspoře času, ale také v lepší komunikaci se všemi zúčastněnými stranami.

Stránky webu ZŠ Felberova od Virtual Visit

Webinář zdarma, který změní vaši online komunikaci
Poslední dva termíny Webinář: 10 chyb na školním webu, kterých se vyvarovat