Jak může školní web ušetřit čas základní škole

Vyzpovídali jsme Mgr. Janu Pazderovou, ředitelku ZŠ Felberova ve Svitavách, a jejího zástupce Jiřího Petra Dis. a přinášíme vám exkluzivní rozhovor.

Jakou roli hraje školní web ve vaší práci ředitelky?

Mgr. Jana Pazderová: Jsem ředitelkou od roku 2014 a pro mě bylo klíčové, aby rodiče a veřejnost měli jasný obrázek o naší škole. Proto jsme zavedli nový web a sociální sítě, abychom otevřeli školu vnějšímu světu.

Jaké výzvy jste čelili při správě webových stránek?

Mgr. Jana Pazderová: Zpočátku jsme se snažili web spravovat sami, ale brzy jsme narazili na technické limity. Nakonec jsme vyhledali spolupráci s firmou Virtual Visit, která nám pomohla vytvořit stránky přesně podle našich představ.

Jak se nový web odrazil v každodenních operacích školy?

Jiří Petr Dis.: Nový redakční systém webu nám výrazně usnadnil práci. Proces vkládání příspěvků je teď rychlý a intuitivní, což nám šetří hodně času ve srovnání se starým systémem.

Můžete popsat, jak přesně nový systém funguje?

Jiří Petr Dis.: Systém umožňuje efektivně vkládat texty, fotografie a odkazy. Je velmi uživatelsky přívětivý a umožňuje nám snadno aktualizovat obsah naší stránky.

Jaký dopad má nový web na vnímání školy veřejností?

Mgr. Jana Pazderová: Díky webu jsme se otevřeli okolí a stali se více aktivní a přístupní. Web nám také umožňuje lépe prezentovat naše školní aktivity a projekty, což posiluje naši transparentnost a buduje důvěru v komunitě.

Jaký přínos má virtuální prohlídka školy na webu?

Jiří Petr Dis.: Virtuální prohlídka je fantastickým nástrojem, který umožňuje návštěvníkům prozkoumat školu z pohodlí domova. Nabízí náhled do našich prostor, včetně polytechnické učebny a školní jídelny, a je velmi intuitivní a snadno ovladatelná.

Máte nějaké plány na další rozvoj školního webu?

Mgr. Jana Pazderová: Plánujeme neustále aktualizovat a vylepšovat web, aby odpovídal dynamickému vývoji naší školy. Chceme, aby byl web stále aktuální a odrazem toho, co se ve škole děje.

Co byste doporučila jiným školám, které uvažují o modernizaci svého webu?

Mgr. Jana Pazderová: Rozhodně doporučuji najít spolehlivého partnera, jako je Virtual Visit, a nebojte se investovat do kvalitního webu. Je to investice, která se vyplatí nejen v úspoře času, ale také v lepší komunikaci se všemi zúčastněnými stranami.

Stránky webu ZŠ Felberova od Virtual Visit

Poslat nezávaznou poptávku

Toto pole je povinné
Chápeme, že nemáte čas na emaily. Proto se Vám ozveme telefonicky.
Toto pole je povinné
Zásady ochrany a zpracování osobních údajů