Case study: Virtuální prohlídka jedné z největších zdravotnických škol v ČR

Gymnázium, lazaret, útočiště sovětských vojáků a zase škola – na pražské ulici Zdravotnická stojí od roku 1939 zajímavá funkcionalistická budova s bohatou historií, kde dnes studuje 1200 budoucích zdravotnických pracovníků. Díky naší virtuální prohlídce se návštěvník podívá nejen do učeben, ale třeba i do unikátního dřevěného kinosálu!

V jedné budově se nacházejí hned dvě školy – Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická. Proto bylo potřeba vytvořit řešení na míru a k celé prohlídce přistoupit inovativně. 

Abychom uspokojili požadavek klienta a usnadnili budoucím uchazečům orientaci, rozdělili jsme prohlídku na dva samostatné okruhy, které od sebe přehledně odlišují dvě kontrastní barvy. Při přechodu z jedné školy do druhé se tak změní celá barevná paleta prohlídky. A návštěvník jasně ví, že se ocitl v jiném prostředí. 

Bude z vás sestřička nebo nutriční asistent?

Než se návštěvník vydá do útrob školy, může se přehledně dozvědět víc o nabízených oborech. Vedení školy požadovalo, aby byla prohlídka rozdělena i podle nabízených studijních oborů. 

Proto jsme vytvořili ikony na míru každému oboru, které od sebe navíc odlišují obory SŠ a VOŠ. Když se pak vydáte na virtuální procházku školou, ikony vás prostorem navedou spolehlivěji než turistické značky. 

Virtuální prohlídka

Copywriting s maximální péčí

Každý záběr doprovází komentář v textové i mluvené podobě. A jejich tvorbě jsme věnovali maximální pozornost a péči. Obsahují všechny potřebné informace, které se snadno poslouchají a jednoduše čtou. To už je takový náš standard. 

Tady jsme však šli ještě o krok dál – klient si přál mít u každého oboru jasně viditelné informace pro uchazeče. Texty jsme proto rozdělili do 3 částí – první se objeví při najetí kurzorem myši na ikonu oboru jako krátký sloupek. Rozsáhlejší informace najde uchazeč v menu se záběry. A informační zajímavosti jsme zařadili do grafických bublin. 

Interaktivní prvky s profesionálními fotkami

Je to praktické a sdělí to spoustu informací. Proto do každé prohlídky zařazujeme i profesionální fotografie včetně panoramatických fotek, které zachycují každodenní fungování školy. Návštěvník prohlídky si tak může rozkliknout další interaktivní prvek, který ho z kinosálu postaví přímo na prkna jeviště.

Z webu do prohlídky jediným kliknutím

Kromě zmíněných odkazů na jednotlivé obory, je tak samozřejmě zajištěno i opačné propojení. Návštěvník webu klikne na tlačítko virtuální prohlídky a mrknutím oka se přenese do učebny somatologie či na studijní oddělení. 

Poslat nezávaznou poptávku

Toto pole je povinné
Chápeme, že nemáte čas na emaily. Proto se Vám ozveme telefonicky.
Toto pole je povinné
Zásady ochrany a zpracování osobních údajů