SŠ Vysoké Mýto: Prohlídka se hřejivou podzimní atmosférou

Paprsky zapadajícího slunce, podzimně zbarvené listí a rudé střechy. V případě tvorby virtuální prohlídky pro stavební školu ve Vysokém Mýtě nám hrálo do karet úplně všechno. A tak vznikla výjimečně atraktivní prohlídka, kterou pro větší autentičnost provází hlas bývalého absolventa.

Stavební škola ve Vysokém Mýtě zastřešuje Střední odbornou školu, Střední odborné učiliště a Vyšší odbornou školu. Je to největší centrum výuky stavebnictví a řemeslných oborů v širokém okolí. 

Zlaté listí podkreslila zlatá hodinka

Na fotografování nám nemohlo vyjít lepší počasí. Záběry jsme pořizovali během slunečného dne a tzv. zlaté hodinky, kdy je slunce nízko nad obzorem a dodává snímkům hřejivou atmosféru. Příjemný vizuální zážitek ještě umocnily oranžové střechy města v kombinaci s podzimním listím. 

Prohlídkou provádí absolvent školy

Většinou nabízíme zkušené mluvčí, kteří jsou v namlouvání zběhlí a jejich příjemné hlasy doprovází desítky našich prohlídek. Ředitel školy však navrhl, aby komentář pro větší autenticitu namluvil jeden z šikovných absolventů školy. Rádi jsme nápadu vyhověli a mluvčímu jsme ze zaslané profilové fotky připravili i vlastního avatara.

Pro uchazeče, co nedají mobil z ruky

Při tvorbě prohlídky jsme vzali v potaz, že stavební škola míří na mladé uchazeče o studium. A většina z nich si internetové stránky prohlíží z mobilu. Naše virtuální prohlídka na to je připravena. Rozhraní jsme přizpůsobili tak, aby si její návštěvu mohli studenti naplno vychutnat i z mobilního telefonu.

Prohlídka vystřižená na míru

Kromě vlastního komentáře měl klient další požadavky na individuální zpracování prohlídky – přál si vlastní úvodní obrazovku, barevnou paletu ladící s barvami školních webovek a tlačítko odkazující na instagramový profil. Naši snahu vyjít mu vstříc ocenil: 

“Z virtuální prohlídky jsme nadšeni. Je to nejhezčí prohlídka, jakou jsme kdy viděli a reakce od lidí zvenčí jsou skvělé.” Ing. Jiří Skalický, ředitel školy

Škola bez žáků je jako…

Prohlídku jsme připravovali v průběhu opakovaných lockdownů, které situaci komplikovaly. Nechtěli jsme ale prezentovat prázdné a opuštěné prostory školy. Fotografie se žáky jsou mnohem živější a zájemce si hned umí představit, jak se bude v dané škole cítit nebo co se tam naučí – proto je doporučujeme všem školám. Naštěstí se nám podařilo vychytat správný čas, a tak nám žáci na panoramatech zapózovali.

Koukněte se sami

Webinář zdarma, který změní vaši online komunikaci
Poslední dva termíny Webinář: 10 chyb na školním webu, kterých se vyvarovat