Uspořádejte Den otevřených dveří ONLINE

Nejvýznamnějším zdrojem informací o středních školách jsou stále Dny otevřených dveří – důležitými zdroji informací jsou však i webové stránky. Zájemci o studium jsou také zvědaví, co o škole říkají její absolventi. Naopak reklamy v rádiu a novinách a internetové katalogy středních škol jsou důležité pro méně něž 2 % respondentů.

Rozhodování o volbě střední školy: Deváťáci měsíc před podáním přihlášek na střední školy (2020)

“Nejpoužívanější sociální sítí není pro deváťáky Facebook, ale Instagram, na kterém má profil 92,5 % respondentů. Facebook, který měl v minulosti dominantní roli, využívá 86,9 % dotazovaných. Na vzestup je také sociální síť TikTok, který využívá 44,5 % respondentů.”

Jak tedy na prezentaci vaší školy?

Umožněte vašim budoucím studentům a jejich rodinným příslušníkům nepřetržitý virtuální den otevřených dveří. Budou tak moci navštívit vaši školu kdykoliv během roku. Třeba potom i zjistíte, že dělat klasické Dny otevřených dveří se vám už ani nevyplatí.
Ovšem pozor, na vašich webovkáchby neměla chybět tzv. "landing page". To je stránka kam vaši uchazeči "přistanou" odjinud - třeba z vašich sociálních sítí, emailu nebo rozcestníků škol. 

Proč věnovat péči vašemu školnímu webu?

Mít kvalitně zpracovaný web je dnes již nutnost. Doba nástěnek, letáků a plakátů je dávno pryč. Dnešní mládež tráví spoustu času ve virtuálním světě, a proto jestli je chcete oslovit, tak musíte se vydat za nimi!
Potencionální studenti jsou zvyklí na stránky přehledné, jednoduché a dobře vypadající ať už si je zobrazí na mobilu, tabletu nebo počítači. S nějakým webem napsaným na koleni na ně dojem neuděláte, naopak je spíš odradíte.
Jsou to zájemci o studium na vaší škole! Proč jim to nezjednodušit?
Proto je potřeba udržovat stránky neustále aktuální. Z toho důvodu mají naše weby jednoduchý redakční systém, se kterým ho zvládnou upravovat i ti méně technicky zdatní.

Kde najít náměty k propagaci?

Přece u vašich studentů! Vaše škola je plná mladých lidí, kteří přesně vědí co nemůžou na webu najít, co jim tam chybí, jak by se todalo zlepšit. Navíc je to skupina, kterou můžete jednoduše oslovit pomocí jejich emailů, či klidně po staru rozdáním papírů v hodině.

Věříme, že jakmile budete chtít od studentů pravidelnou zpětnou vazbu, příjemně vás překvapí kolik informací se dozvíte.
Jak se o vás dozvěděli oni? Podle čeho se k vám rozhodli nastoupit? Viděli nějaký post na sociálních sítích? Dostali doporučení od starších kamarádů, kteří jsou vašimi absolventy?
Buďte si jisti, že nic nefunguje tak dobře, jako doporučení od kamarádů.

Připravujeme na toto téma ještě další aktuality. Zůstaňte s námi v kontaktu a přihlašte se k odebírání newsletteru. 

Zdroj: https://www.nezzazvoni.cz/wp-content/uploads/pruzkum_201810_devataci_online.pdf

Poslat nezávaznou poptávku

Toto pole je povinné
Chápeme, že nemáte čas na emaily. Proto se Vám ozveme telefonicky.
Toto pole je povinné
Zásady ochrany a zpracování osobních údajů