Den otevřených dveří celý rok? S virtuální prohlídkou ukážete školu kdykoliv

Při rozhodování žáků o dalším studiu hraje důležitou roli Den otevřených dveří. Zájemci o studium chtějí vědět, jak škola vypadá, jaké má učebny a jestli se jim tam bude líbit. Proč se v dnešní době vyplatí umožnit žákům nahlédnout do školy kdykoliv prostřednictvím virtuální prohlídky?

Představte si, že vaši budoucí studenti a jejich rodiče mohou nahlédnout pod pokličku fungování vaší školy kdykoliv a odkudkoliv. V poslední době se fungování společnosti čím dál více přesouvá do online prostředí, kde virtuální prohlídka školy představuje skvělou možnost, jak se autenticky přiblížit novým studentům. A to s minimálním úsilím. Virtuální prohlídku školy přitom stačí zveřejnit na školním webu a sociálních sítích školy. Jaké benefity virtuální prohlídky školám přinášejí? 

Zájemci mohou navštívit školu po celý rok 

V posledních letech jsme se sami přesvědčili, že je situace kvůli koronavirové epidemii nevyzpytatelná a společenské aktivity mohou být zrušeny ze dne na den. S virtuální prohlídkou školy máte Den otevřených dveří po celý rok a bez starostí. Zájemci i rodiče mohou školu navštívit online z pohodlí domova a díky špičkové kvalitě naší virtuální prohlídky si návštěvníci odnáší zážitek srovnatelný s osobní návštěvou

Prohlídka, která studenty vtáhne do děje 

Není prohlídka jako prohlídka. Na trhu se objevuje mnoho typů virtuálních prohlídek, ne všechny jsou ale vhodné právě pro školy. Pozor zejména na metodu Matterport, která pouze “slepě” nafotí všechny místnosti v budově. Taková prohlídka nemá žádný scéná a návštěvník se může začít nudit. Stručné porovnání všech metod najdete v článku Průvodce: Jaký typ virtuální prohlídky zvolit pro vaši školu?

Naše virtuální prohlídky jsme vyvinuli školám na míru. Každá má svoji myšlenku a logický scénář. Provádí návštěvníky do vybraných místností a učeben, které jsou pro ně zajímavé. Přehledná navigace podle tematických okruhů zajistí, že se návštěvníci neztratí. Interaktivní prvky se postarají zase o to, že prohlídka návštěvníky bude bavit a snadno najdou to, co je zajímá.  

Ukáže reálný život školy

Co si budeme povídat, prázdné chodby a učebny samy o sobě o tolik nezaujmou. Proto tvoříme virtuální prohlídky, které zachycují život ve škole - chodby plné studentů a učebny, ve kterých právě probíhá výuka. I když zájemci školu nenavštíví osobně, uvidí školní život, ostatní studenty, budoucí učitele a můžou si také pustit mluvený komentář. 
virtualni prohlidka skoly

Předá spoustu důležitých informací 

Do virtuálních prohlídek vkládáme infoboxy a interaktivní prvky, díky kterým se návštěvníci dozví také ty nejzásadnější informace o vaší škole. Jednotlivé prvky v prohlídce mohou odkazovat na webové stránky školy - například na podstrany o studijních oborech. Provázanost se školním webem je vhodná proto, že si návštěvník snadno najde veškeré informace, které ho zajímají. 
virtualni prohlidka skolyNavštívit virtuální prohlídku Art ECON

Rádi byste čas od času dostali užitečné informace a tipy pro úspěšnou online prezentaci škol? Přihlaste se k odebírání newsletteru. 

Webinář zdarma, který změní vaši online komunikaci
Poslední dva termíny Webinář: 10 chyb na školním webu, kterých se vyvarovat