Virtuální prohlídky od Virtual Visit dopadly podle průzkumu od deváťáků nejlépe

Udělali jsme průzkum mezi žáky devátých tříd. Ptali jsme se jich, jak si vybírali střední školu v online režimu, zda měli možnost podívat se do škol, na které se hlásili, jestli měly jejich vybrané školy na webových stránkách virtuální prohlídku a pokud ano, tak jakou. Na náš dotazník odpovědělo více než 60 studentů. Skoro dvě třetiny z nich byli z Brna, ale dozvěděli jsme se názory i studentů z Mostu, Benešova, Liberce nebo Ostravy. A jak to dopadlo?

Nejdříve nás zajímalo, co by podle studentů měla v dnešní době škola dělat, jestliže chce dostatečně informovat uchazeče o studium. Respondenti měli šest možností, které mohli zaškrtnout.
Nejméně měli žáci zájem o prezentaci organizací na online burzách škol. Pouze 19,7 % uvedlo, že to je ta správná volba. Naopak nejvyšší zájem byl o přehledný web, který obsahuje všechny potřebné informace. Tuto možnost vybralo hned 73,8 % žáků.
Druhý největší zájem byl o virtuální prohlídku. Možnost projít si školu z pohodlí domova se za poslední rok ukázala jako neocenitelná a data vyplývající z průzkumu to jen potvrzují.

Graf výsledků na otázku "Co by podle mě měla stření škola dělat, jestli chce dostatečně informovat uchazeče o studium?" Nejlépe vyšel přehledný web.

Z průzkumu také vyplynulo, že tři čtvrtiny dotazovaných žáků neměli letos možnost podívat se do své budoucí školy osobně. Přitom jen necelá polovina škol má na svých stránkách virtuální prohlídku! To znamená, že velká spousta žáků půjde po prázdninách do nové školy úplně naslepo.
Nejen, že se budou muset vyrovnávat s novým třídním kolektivem, novými učiteli, novými předměty, ale také se zcela neznámým prostředím, které si neměli možnost kvůli pandemii prohlédnout.

Virtuální prohlídka jako celoroční „den“ otevřených dveří

Možná váháte, zda může opravdu virtuální prohlídka nahradit osobní návštěvu školy. Zda to za to zkrátka stojí. Čísla říkají, že ano! 52,2 % dotazovaných školáků uvedlo, že propracovaná virtuální prohlídka s mluveným komentářem a studenty v akci by jim plně nahradila osobní prohlídku.
A co žákům nejvíce chybělo? Byl to právě mluvený komentář, záběry studentů při hodinách a seznamy oborů.

 Graf s otázkou "Co by měla virtuální prohlídka obsahovat?" Nejvíce lidí zaškrtlo mluvený komentář.

Na závěr bychom rádi dodali, že naši virtuální prohlídku v porovnání s Google Street View, virtuální prohlídkou bez komentáře a 3D prohlídkou od Matterportu preferovalo 45,9 % žáků.
Tenhle výsledek nás moc těší a utvrzuje nás v tom, že naše práce má smysl!

Koláčový graf s otázkou "Kterou virtuální prohlídku hodnotím jako nejlepší?" Na prvním místě je prohlídka od Virtual Visit.

Podívejte se jak vypadají naše prohlídky!

Poslat nezávaznou poptávku

Toto pole je povinné
Chápeme, že nemáte čas na emaily. Proto se Vám ozveme telefonicky.
Toto pole je povinné
Zásady ochrany a zpracování osobních údajů