Nejdříve nás zajímalo, co by podle studentů měla v dnešní době škola dělat, jestliže chce dostatečně informovat uchazeče o studium. Respondenti měli šest možností, které mohli zaškrtnout.
Nejvyšší zájem byl o přehledný web, který obsahuje všechny potřebné informace. Tuto možnost vybralo hned 73,8 % žáků.
Druhý největší zájem byl o virtuální prohlídku. Možnost projít si školu z pohodlí domova se za poslední rok ukázala jako neocenitelná a data vyplývající z průzkumu to jen potvrzují. Nejméně měli žáci zájem o prezentaci organizací na online burzách škol. Pouze 19,7 % uvedlo, že to je ta správná volba.
Z průzkumu také vyplynulo, že tři čtvrtiny dotazovaných žáků neměli letos možnost podívat se do své budoucí školy osobně. Přitom jen necelá polovina škol má na svých stránkách virtuální prohlídku! To znamená, že velká spousta žáků půjde po prázdninách do nové školy úplně naslepo.
Nejen, že se budou muset vyrovnávat s novým třídním kolektivem, novými učiteli, novými předměty, ale také se zcela neznámým prostředím, které si neměli možnost kvůli pandemii prohlédnout.
Virtuální prohlídka jako celoroční „den“ otevřených dveří
Možná váháte, zda může opravdu virtuální prohlídka nahradit osobní návštěvu školy. Zda to za to zkrátka stojí. Čísla říkají, že ano! 52,2 % dotazovaných školáků uvedlo, že propracovaná virtuální prohlídka s mluveným komentářem a studenty v akci by jim plně nahradila osobní prohlídku.
A co žákům nejvíce chybělo? Byl to právě mluvený komentář, záběry studentů při hodinách a seznamy oborů.
Na závěr bychom rádi dodali, že naši virtuální prohlídku v porovnání s Google Street View, virtuální prohlídkou bez komentáře a 3D prohlídkou od Matterportu preferovalo 45,9 % žáků.
Tenhle výsledek nás moc těší a utvrzuje nás v tom, že naše práce má smysl!