Virtuální prohlídky od Virtual Visit dopadly podle průzkumu od deváťáků nejlépe

Na náš dotazník odpovědělo více než 60 studentů. Skoro dvě třetiny z nich byli z Brna, ale dozvěděli jsme se názory i studentů z Mostu, Benešova, Liberce nebo Ostravy. A jak to dopadlo?

Nejdříve nás zajímalo, co by podle studentů měla v dnešní době škola dělat, jestliže chce dostatečně informovat uchazeče o studium. Respondenti měli šest možností, které mohli zaškrtnout.
Nejvyšší zájem byl o přehledný web, který obsahuje všechny potřebné informace. Tuto možnost vybralo hned 73,8 % žáků.
Druhý největší zájem byl o virtuální prohlídku. Možnost projít si školu z pohodlí domova se za poslední rok ukázala jako neocenitelná a data vyplývající z průzkumu to jen potvrzují. Nejméně měli žáci zájem o prezentaci organizací na online burzách škol. Pouze 19,7 % uvedlo, že to je ta správná volba. 

 

Z průzkumu také vyplynulo, že tři čtvrtiny dotazovaných žáků neměli letos možnost podívat se do své budoucí školy osobně. Přitom jen necelá polovina škol má na svých stránkách virtuální prohlídku! To znamená, že velká spousta žáků šla po prázdninách v roce 2021 do nové školy úplně naslepo.

Virtuální prohlídka jako celoroční „den“ otevřených dveří

Možná váháte, zda může opravdu virtuální prohlídka nahradit osobní návštěvu školy. Zda to za to zkrátka stojí. Čísla říkají, že ano! 52,2 % dotazovaných školáků uvedlo, že propracovaná virtuální prohlídka s mluveným komentářem a studenty v akci by jim plně nahradila osobní prohlídku.
A co žákům nejvíce chybělo? Byl to právě mluvený komentář, záběry studentů při hodinách a seznamy oborů.

 

Na závěr bychom rádi dodali, že virtuální prohlídky Virtual Visit prohlídky zvítězily nad Street View a Matterport na plné čáře.
Tenhle výsledek nás moc těší a utvrzuje nás v tom, že naše práce má smysl!

Podívejte se jak vypadají naše prohlídky!

Webinář zdarma, který změní vaši online komunikaci
Poslední dva termíny Webinář: 10 chyb na školním webu, kterých se vyvarovat