Porovnali jsme virtuální prohlídky Virtual Visit a Matterport

Trh virtuálních prohlídek se hemží různými přístupy a technologiemi, které se od sebe výrazně liší. Pro školy je obtížné si uvědomit, co by mělo být to nejlepší řešení. Proto jsme připravili přehledné srovnání naší technologie vyvinuté přímo pro školy s technologií Matterport pro 3D skeny.

Trh virtuálních prohlídek je plný různých technologií, které se od sebe výrazně liší. Pro laika je téměř nemožné na první pohled rozeznat nejlepší řešení. Proto jsme pro vás připravili přehledné srovnání s technologií Matterport (3D skeny) s virtuálními prohlídkami Virtual Visit.

Ve zkratce - metoda Matterport umí "naskenovat" celý prostor budovy a vytvořit tak její virtuální dvojče. To je naprosto dostačující v případě “jednorázových” virtuálních prohlídek. Například u virtuální prohlídky bytu určenému k prodeji, kterou realitní kancelář hned po prodej bytu smaže. V případě, že chcete virtuální prohlídku pro dlouhodobější účely nebo jako online vizitku, doporučujeme zvolit jiné řešení. Podívejte se hlavní rozdíly mezi virtuálními prohlídkami z naší dílny a metodou Matterport. 

Úvodní záběr

Matterport - V úvodu ukáže 3D model celé budovy jako v počítačové hře. Neumí ale zobrazit budovu školy včetně jejího okolí. Pro studenty i rodiče je ale důležité vidět, v jakém prostředí se škola nachází.

matterport uvodni zaber

Virtual Visit - V úvodu prohlídky návštěvník uvidí letecký snímek školy a jejího okolí. Dronové záběry navíc vypadají hezky a návštěvníka zaujmou. S úvodním záběrem si dokážeme vyhrát a vyretušovat případné nedokonalosti (např. fasáda atp.).

virtualni prohlidka skoly s okolim skoly

Průběh prohlídky 

Technologie Matterport musí nafotit všechny místnosti v budově (pro celistvost 3d půdorysu). To je na škodu, protože je zde velká šance, že se návštěvník ztratí v nezajímavých částech budovy, začne se nudit a prohlídku opustí.

virtualni prohlidka matterport

Virtual Visit - Fotíme pouze ty nejzajímavější prostory a učebny, které chceme odprezentovat. Návštěvníka nezahlcujeme nedůležitými záběry a zbytečnými odbočkami. Virtuální prohlídka má jasný scénář. 

virtualni prohlidka skoly

Navigace návštěvníků 

Matterport neumožňuje návštěvníky vhodně navigovat. Návštěvník si často bloudí po budově. Do jednotlivých místností se musí postupně proklikat. Neexistují logické okruhy a vše je geograficky podobné realitě, takže musíte jít z místnosti na chodbu, tam někam dojít a pak odbočit (správně) do další místnosti. 

matterport virtualni prohlidka

Virtual Visit - Školu prezentujeme systematicky a vytváříme v ní tematické okruhy, které na sebe logicky navazují. Návštěvníci se mohou jedním kliknutím dostat do místnosti, která je zajímá a snadno přecházet z místnosti do místnosti. 

virtualni prohlidka skoly - navigace

Vzhled virtuální prohlídky 

Matterport má anonymní vzhled. Virtuální prohlídka nejde upravit tak, aby ladila s webem a vizuálem školy. Vzhled prohlídky nejde přizpůsobit.

anonymni vzhled matterport

Virtual Visit - Prohlídky graficky zpracováváme na míru každé škole. Všechny prvky a doplňující odkazy vytvoříme tak, aby ladily s webovými stránkami a vizuální identitou školy.  virtualni prohlidka na miru

Život ve škole

Matterport zachycuje prázdné učebny a chodby bez lidí. Taková prohlídka působí spíše smutně a návštěvníky příliš nezaujme.

matterport virtualni prohlidka bez studentu

Virtual Visit - Virtuální prohlídka ukáže život ve škole. Naše prohlídky tvoříme tak, aby zachytily reálný školní život. Návštěvníci si prohlédnou, jak probíhá výuka a uvidí ostatní studenty a učitele.

virtualni prohlidka se studenty

Mluvený komentář

  • U virtuálních prohlídek Matterport chybí možnost přidat mluvený komentář, který prohlídce dodá osobní charakter.
  • Virtuální prohlídky Virtual Visit mají mluvený komentář, který žáci nejvíce oceňují. To jsme se dozvěděli v našem průzkumu mezi deváťáky. Tuto možnost vítají i školy, které návštěvníkům mohou snadno předat důležité informace.

Náklady

  • Matterport - Za měsíční provoz zaplatíte poměrně významné částky. Prohlídka totiž neběží na serveru vašeho dodavatele, ale přímo na Matterportu. Vždy si nejdříve ověřte měsíční náklady, než investujete do virtuální prohlídky.
  • Virtual Visit - Virtuální prohlídka běží přímo u vás na serveru, nebo na rychlém serveru v ceně od 50 Kč do 199 Kč/měsíc bez DPH (dle velikosti prohlídky).

Prohlédněte si virtuální prohlídky z naší dílny pro školy po celé ČR. 

Rádi byste se na něco zeptali nebo získali cenovou nabídku virtuální prohlídky pro vaši školu? 

 Kontaktuje nás 

Webinář zdarma, který změní vaši online komunikaci
Poslední dva termíny Webinář: 10 chyb na školním webu, kterých se vyvarovat