Webinář: Web bez bariér – co znamenají zákonná pravidla přístupnosti?

Jak na skutečně bezbariérový web?

Přístupnost webu je klíčovým faktorem pro všechny uživatele, ať už mají jakékoliv potřeby a omezení. Připravte se na pochopení toho, jak digitální technologie ovlivňují naše každodenní životy a jak dodržování osvědčených postupů přináší pozitivní uživatelskou zkušenost, lepší použitelnost a srozumitelnost webu.

Co vše se dozvíte?
  • Co znamená webová přístupnost a proč by vás měla zajímat.
  • Jak řešit téma přístupnosti ve spojitosti se Zákonem č. 99/20169 Sb. a připravit se na případnou kontrolu Ministerstva vnitra.
  • Na reálných příkladech (praktických ukázkách) si demonstrujeme špatné a dobré praktiky.
Co se dále dozvíte?
  • Jak můžete otestovat (si můžete nechat otestovat), jestli webové stránky Vaší organizace odpovídají nejnovějším požadavkům pro přístupnost.
  • Proč výběr vhodného redakčního systému pro web zásadně přispěje k efektivnějšímu fungování školy.

Podívejte se na webinář zdarma

Využijte naše zkušenosti

Spolupracovali jsme s kraji a školami po celém Česku, a proto vám můžeme předat koncentrované zkušenosti z praxe. Absolvováním webináře uvidíte váš současný web novou optikou. Zjistíte, jak řešit téma prístupnosti webu v rámci Vaší organizace a tim naplňovat nejnovější legislativní požadavky.

Spolupráce s Virtual Visit na přístupnosti našeho webu byla skvělá. Naši bývalí studenti s nevidomostí testovali web a jejich zpětná vazba nám pomohla vytvořit plně přístupný a funkční web.

Martin Sýs

IT pracovník, SŠ, ZŠ a MŠ pro zdravotně znevýhodněné, Kamenomlýnská 2, Brno

Jsme schopni jednoduše přidávat aktuality a informace prostřednictvím předpřipravené šablony, což nám ulehčuje práci a umožňuje všem zástupcům školy přispívat na stránkách.

Ing. Soňa Šestáková

ředitelka SŠ, ZŠ a MŠ pro zdravotně znevýhodněné, Kamenomlýnská 2, Brno

Co se týče přístupnosti, tak náš školní web je samozřejmě připraven na takzvané asistivní ovládání, to znamená dle nové legislativy i třeba lidé s nějakým zdravotním postižením mohou k našemu webu přistupovat pomocí dalších ovládacích prvků.

Jiří Petr, DiS.

zástupce ředitelky ZŠ Felberova

Poslat nezávaznou poptávku

Toto pole je povinné
Chápeme, že nemáte čas na emaily. Proto se Vám ozveme telefonicky.
Toto pole je povinné
Zásady ochrany a zpracování osobních údajů